2018 de 7 seo kuralıArama motoru optimizasyonu, bugün en politik sayısal pazarlama stratejilerinden biridir. insicamlı yalnız icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bilinen iseniz, taharri motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün genişlik ehemmiyetli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı muntazam eş şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarış edemezler.

SEO düzenli olarak geliştirilen bilinmeyen stratejiler okunuşu teknikler ile devamlı gelişen müşterek alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında muntazam değişikliklere basamak bulmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere uyanıklık etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, değersiz işletme sahiplerinin ilerlemesine yaver sarhoş olmak okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine için isabet etmek maksadıyla yedi SEO ipucu okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler namuslu tek şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını okunuşu nesne) web sitesi performansını iyileştirmeye yaver olabilirler.

1-Sesli aramayı bakış ardı etmeyin.
Google 2016’da, mobil taharri platformundaki tümsek arama sorgularının yüzdelik 20’sinin seda büsbütün olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda taharri sorgusunu sermek alegori ünlü sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı akla ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. zımni daha derinlemesine akrep çevirgeç kelimelere okunuşu müşterek danışma yapısına ehil olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini eklemek de uygun birleşik fikirdir.

2-Önce taşınabilir düşünün.
Mobil taharri doğrusu masaüstü aramayı aştı. Ses büsbütün arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi ana asistanlardan değil, akıllı telefonlarından sesli taharri kullanır. Google okunuşu diğer arama motorları bu eğilimi nüans etmiş okunuşu hareketli uyumlu web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, nihayet yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü alegori hareketli sürümün kalitesine okunuşu içeriğine göre sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış mobil sayfalar, web sitelerinin ve şirketlerin oyunda ilerlemesine ve taharri motoru skor sayfalarında SERP henüz yüzü sıralarda arsa almasına muavin olacaktır. Google, hareketli sürümün elbette performans gösterdiğini, ne miktarda hovarda yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman okunuşu dek kolay kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği çekmece ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin mafevk kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış benzer şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca eş özeti ile taharri motoru, kullanıcılara bili sağlar. Bu snippet’ler, uzvi trafiğin genişlik az yüzdelik 10’unu SERP’ler üzerine tamlanan genişlik güçlü sonuçlardan almaktadır okunuşu bu mevsim süresince artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakarak şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üstünde yararlı etkisi olan derinlemesine kuyruk sorgularına temelinden kısaltarak cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı gezmek henüz alımlı gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri maktu ve özlü bir şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki misyon önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, düşüncesiz asistanların okunuşu yapmacık zekanın AI, otomobil öğreniminin ve daha kişiselleştirilmiş bir taharri motoru deneyiminin birleşimi sebebiyle dikkate alınması gereken stratejik sadece etmen haline gelmiştir. Google, birleşik kullanıcının geçmiş aramalarına okunuşu eğilimlerine, bulunan konumuna ve en ilgili okunuşu aktüel bilgileri takdim etmek özgü sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, taharri motorlarının kullanıcıların seo eş nesne satın sarmak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini özge sayfalara okunuşu medya satım noktalarına bakarak önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar eş konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına öncelik verir. İçeriğiniz bu trok trendine fut uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine değer verin.
Kullanıcı deneyimi hâlen işaret önemli sıralama faktörüdür okunuşu hepsi arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz uçarı müşterek şekilde yüklenmeli, web sitemiz hem mobil hem de masaüstü platformlarda problemsiz benzer şekilde çalışmalı okunuşu tamamı bölümlerine erişmesi basitçe olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha uzun sürmesi durumunda, aynı web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının gelişememiş döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır birleşik marjla engeller. Web sitenizi optimize bulmak ve yerinde aynı kullanıcı deneyimi sağladığından güvenli sarhoş olmak fazla önemlidir. Yavaş web siteleri, SERP’lerde beden sıralarda konum almaz okunuşu düşük uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre ayrıntılı zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ses asistanları okunuşu yapmacık zeyreklik sebebiyle değişmeye başlamış ve değişmeye kesilmeme edecektir. Google henüz bilge güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan muhteva çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. özge platformlarda giysi sıralarda mekân almaları yoluna içeriklerini okunuşu web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, diğer her şeyden daha önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu alaka düzeyi, SEO‘daki işaret müessir faktörlerden bazılarıdır. İyi araştırılmamış ve şimdiki olmayan düşük kaliteli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. tehlikeli içerik, bir web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya bırakmak ve insicamlı kaliteyi korumak önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere muavin olabilir. En ehemmiyetli kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler kendince trendleri ve duyuruları kovuşturulma etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *